Ważne informacje o Playstation 5

Co nowego w zapowiadanej konsoli Playstation 5?

Wiemy już, że zapowiadana jest premiera Playstation 5. Dowiedzmy się nieco więcej o tej kochanej przez wszystkich konsoli. Dokładnie to Playstation 5 zadebiutuje pod koniec przyszłego roku. Konsola w okresie przedświątecznym będzie już do nabycia. Nie wiadomo jeszcze, na które urządzenia trafi w pierwszej kolejności czy też będziemy mieli do czynienia z ogólnoświatową premierą. Biorąc pod uwagę jednak, że Polacy otrzymali Playstation 4 tak samo z rynkami zachodnimi, jednak powinniśmy być naprawdę dobrej myśli.

Playstation 5 wykorzysta dysk topowy SSD. Dzięki temu samo wczytywanie gier będzie szybsze kilkukrotnie, a niżeli na Playstation 4. Dysk SSD także pozwoli ukazywać gry w znacznie większej skali oraz także ze znaczenie większym rozmachem. Co więcej gracz będzie zdecydowanie częściej miał możliwość wyboru co najpierw pobrać. Część spośród gier dla PS4 stawia przed użytkownikiem taki wybór: najpierw zainstalować dla tryb dla jednego z graczy czy też moduł sieciowy. Dzięki temu właśnie fan szybciej może wskoczyć do rozgrywki. Takie rozwiązanie będzie o wiele bardziej powszechne jak i także popularne na PS5.

Świetne technologie

PS5 wykorzystuje tak zwaną technologię ray tracing. Mark Cerny główny architekt zaznaczył, że ray tracing na Playstation 4 nie będzie absolutnie żadną sztuczką sprytną po samej stronie oprogramowania. Efekt uzyskany zostanie dzięki hardware’owi, który topowym komputerom dorówna z tego właśnie roku. Jeśli chodzi o kontroler DualShock 5 naładujemy specjalnym kable USB-C. Dokładnie taki rodzaj przewodu dominować zaczyna w naszych mieszkaniach oraz także domach. Bardzo dobrze, że Sony nas nie zmusza do pozostania przy także archaicznym oraz coraz mniej popularnym microUSB. Standard ten był naprawdę przydatny, ale jego czas się już skończył. Interfejs PS5 zachęcał będzie do aktywności konkretnych. Z menu głównego dostaniemy propozycję na rozegranie nowej mapy, która trafiła właśnie do dołączenia do turnieju, który zorganizowali właśnie nasi znajomi.

Leave a Reply