Filmy Marvela zdominowały przemysł filmowy!

Superbohaterowie to fikcyjne postacie o niezwykłych zdolnościach, nadprzeciętnej sile, która zwalczają zło i stają w obronie ludzkości. W obecnej kulturze pojawili się za sprawą komiksów, które opanowały amerykański rynek w latach 30 XX wieku. Za sprawą wielkiego 'bum’ na takie właśnie historię, superbohaterowie przeniknęli do filmów, seriali, książek czy gier komputerowych. Niewątpliwe jednymi z najpopularniejszych superbohaterów są obecnie Batman ( DC Comics), Iron Man (Marvel), Capitan Ameryka (Marvel), Superman ( DC Comics). Filmy o superbohaterach podbijają serca fanów na całym świecie. Z biegiem lat z niskobudżetowych produkcji przerodziły się one w wielkie widowiska filmowe z zapierającymi dech w piersiach efektami specjalnymi, które przyciągają do kin rzesze fanów, co przekłada się na wysokie box office.

Filmy Marvela inaczej Marvel Cinematic Universe to seria o superbohaterach tworzona na podstawie Marvel Comics. W swoim dorobku na ten moment ma 23 filmy, które rozłożone są na 3 fazy. W przygotowaniu aktualnie jest faza 4, która składać się będzie z 6 filmów:

  • Black Widow (2020)
  • The Enternals (2020)
  • Shang-Chi and the Legend of Ten Rings (2021)
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2021)
  • Niezatytułowana kontynuacja Spider-Man: Daleko od domu (2021)
  • Thor: Love and Thunder (2021)

Iron Man ulubieńcem fanów na całym świecie.

Pierwsza faza, która rozpoczęła się od filmu Iron Man w 2008 roku, od razu stała się, wielkim hitem sprawiając, że filmy Marvela pokochały miliony. Główny bohater, czyli tytułowy Iron Man aka Tony Stark, w którego wcielił się aktor Robert Downy Junior to inżynier, miliarder, który tworzy dla siebie specjalistyczną zbroję. Dodaje mu ona nadzwyczajnych sił i to dzięki niej, staje on w walce ze złem zagrażającym ludzkości. Film o samym Iron Manie doczekał się łącznie 3 części, a bohater pojawia się także w serii Avengers czy gościnnie w marvelowskiej serii o Iron Manie.

Black Panther — kulturowy fenomen w świecie superbohaterów.

Nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film — Black Panther, to niekwestionowany hit jeżeli chodzi o filmy Marvela. Na całym świecie zarobił ponad 700 milionów dolarów, co plasuje go na 3 miejscu zaraz po kultowym Avatarze Jamesa Camerona ($760 milionów) oraz Star Wars: The Force Awakens ($960 milionów).

Leave a Reply